KP PSP Ostrów Mazowiecka
KP PSP Ostrów Mazowiecka  ul. 11-go Listopada 5  07-300  Ostrów Mazowiecka   tel. (0 29)7463200, (0 29)7463201, fax. (0 29)7463202

Wybrane interwencje z terenu powiatu ostrowskiego


W dniu 10 sierpnia 2017 ok. godz. 8:30 przez teren powiatu ostrowskiego przeszła burza, której towarzyszyły silne porywy wiatru. Strażacy z naszego powiatu brali udział w likwidacji 57 zdarzeń spowodowanych przej¶ciem burzy.
Działania prowadzone były na terenie gmin: Andrzejewo, Ostrów Mazowiecka, Małkinia Górna, W±sewo i Zaręby Ko¶cielne.
W zdarzeniach uszkodzonych zostało 10 budynków, w tym 5 mieszkalnych. Odnotowano 44 wiatrołomy. Ponadto na skutek gwałtownych opadów atmosferycznych podtopiony został jeden budynek oraz zalana jedna droga.
W działaniach brał udział zastępy OSP Andrzejewo, OSP Brok, OSP Nieskórz, OSP Komorowo, OSP Nur, OSP W±sewo, OSP Zaręby Ko¶cielne, OSP Szulborze Koty, OSP Nagoszewka, OSP Prostyń , OSP Małkinia Górna, OSP Boguty Pianki, OSP Treblinka, OSP Gr±dy, J W Komorowo ,oraz JRG Ostrów Mazowiecka.
Ł±cznie w działaniach uczestniczyło 5 zastępów PSP w sile 9 ratowników, 19 zastępów OSP w sile 95 ratowników oraz zastęp JW Komorowo w sile 3 ratowników.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz., OSP Nur, OSP Brok, OSP Zaręby Ko¶ć.


Powrót na górę strony


W dniu 08.08.2017 o godzinie 18.18 w miejscowo¶ci Ołtarze Gołacze doszło do pożaru przyczepy wypełnionej belami słomy. Przyczepa z niewyja¶nionych przyczyn zapaliła się na drodze podczas jazdy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch pr±dów wody w natarciu na pal±c± się przyczepę oraz jednego pr±du wody w obronie na rosn±ce w niewielkiej odległo¶ci od pożaru zboże.
W działaniach brał udział jeden zastęp JRG PSP Ostrów Mazowiecka, dwa zastępy OSP Nur jeden zastęp OSP Zaręby Ko¶cielne, oraz OSP Kramkowo Lipskie.


Zdjęcia: OSP Nur


Powrót na górę strony


W dniu 08.08.2017 o godzinie 9.50 na trasie S8 w miejscowo¶ci Dybki doszło do kolizji samochodu ciężarowego z samochodem dostawczym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odł±czenia zasilania w samochodzie dostawczym oraz wsparciu psychicznym uczestników zdarzenia.
W działaniach brały udział dwa zastępy JRG PSP Ostrów Mazowiecka oraz OSP Nagoszewka.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 6 sierpnia 2017r. o godz. 12:56 na trasie S-8 w miejscowo¶ci Nagoszewka Druga doszło do najechania samochodu ciężarowego na tył autokaru.
Autokarem jad±cym z Warszawy do Giżycka na kolonie podróżowało 45 osób (41 dzieci, 3 instruktorów oraz kierowca).
Wszystkie osoby opu¶ciły pojazdy o własnych siłach.
W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby, które zostały zabrane do szpitala przez ZRM (osoba dorosła oraz dziecko).
Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał ponadto 5 dzieci uskarżaj±cych się na dolegliwo¶ci bólowe, ale stwierdzono konieczno¶ci przetransportowania ich do szpitala.
W czasie działań ruch na trasie krajowej nr 8 odbywał się wahadłowo.
W działaniach brały udział 3 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz 1 zastęp OSP Nagoszewka, w sumie 15 strażaków.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 1.08.2017 o godzinie 15.45 na drodze wojewódzkiej nr 694 Nur – Małkinia , na wysoko¶ci miejscowo¶ci G±siorowo doszło do pożaru kombajnu zbożowego.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch pr±dów wody do wnętrza kombajnu.
W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Zaręby Ko¶cielne oraz 1 zastęp JRG Ostrów Mazowiecka.


Zdjęcia: OSP Zaręby Ko¶cielne


Powrót na górę strony


W dniu 28.07.2017 o godzinie 0.56 w miejscowo¶ci ¦lepowrony (gmina Nur) doszło do pożaru dużego garażu murowanego.
W wyniku zdarzenia spaleniu uległa więĽba dachowa w cało¶ci, drzwi garażowe, znajduj±ce sie w ¶rodku maszyny rolnicze, a także wyposażenie garażu.
W działaniach uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej w sile 24 strażaków.


Zdjęcia: OSP Nur


Powrót na górę strony


W dniu 1 lipca 2017 o godzinie 13.12 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 627 w miejscowo¶ci Niegowiec (gmina Małkinia Górna).
W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która kierowała autem. Osoba ta samodzielnie opu¶ciła pojazd i po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego została odwieziona do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W działaniach uczestniczyło 3 zastępy straży pożarnej w sile 14 strażaków.


Zdjęcia: OSP Małinia Górna


Powrót na górę strony


W dniu 01.07.2017 o godzinie 5.26 na drodze wojewódzkiej nr 690 w miejscowo¶ci Boguty Pianki doszło do wypadu drogowego, w wyniku którego samochód osobowy zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo.
W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby podróżuj±ce pojazdem, które samodzielnie opusciły pojazd i po przebadaniu przez zespół Ratownictwa Medycznego zostały przewiezione do szpitala. W działaniach uczestniczyło 4 zastępy straży pożarnej w sile 19 strażaków.


Zdjęcia: OSP Boguty Pianki


Powrót na górę strony


W dniu 01.07.2017 o godzinie 00.30 w miejscowo¶ci Godlewo Wielkie (gmina Nur) na drodze krajowej nr 63, w wyniku zjechania z jezdni do przydrożnego rowu doszło do wypadku samochodu ciężarowego z przyczep± przewoż±cego 185 sztuk trzody chlewnej.
W wyniku wypadku obrażeń doznały dwie osoby jad±ce ww. pojazdem, które samodzielnie opu¶ciły pojazd i po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego zostały przewiezione do szpitala.
W Pierwszej fazie działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, o¶wietleniu terenu działań, oraz wykonaniu dostępu do zwierz±t. Po wykonaniu dostępu strażacy przyst±pili do ewakuacji zwierz±t z pojazdu do zagrody pobliskiego gospodarstwa rolnego. Nad dalszym bezpieczeństwem trzody chlewnej czuwał obecny na miejscu zdarzenia lekarz weterynarii. W działaniach uczestniczyło 7 zastępów straży pożarnej w sile 31 strażaków.


Zdjęcia: OSP Nur


Powrót na górę strony


W dniu 29.06.2017 przez powiat ostrowski przeszła nawałnica, która wywołała wiele szkód. Strażacy z naszego powiatu brali udział w likwidacji 46 zdarzeń spowodowanych przej¶ciem burzy. KP PSP W Ostrowi Mazowieckiej odnotowała 45 zgłoszeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia, oraz 1 pożar.
W Starej Grabownicy na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru budynku gospodarczego. Ponadto zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej wyjeżdżały do 5 uszkodzonych połaci dachowych ,37 wiatrołomów ,które blokowały zarówno drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe oraz gminne. Usuwano również skutki intensywnych opadów atmosferycznych poprzez wypompowywanie wody z zalanych piwnic . W zdarzeniach uczestniczyły jednostki OSP Andrzejewo, OSP Brok, OSP Nieskórz, OSP Komorowo, OSP Nur, OSP W±sewo, OSP Zaręby Ko¶cielne, OSP Szulborze Koty, OSP Stary Lubotyń, OSP Nagoszewka, OSP Prostyń , OSP Małkinia Górna, OSP Gr±dy, OSP Nagoszewo, OSP Jasienica, OSP Jelonki, J W Komorowo ,oraz JRG Ostrów Mazowiecka.
Ł±cznie w działaniach uczestniczyło 5 zastępów PSP w sile 12 ratowników ,18 zastępów OSP w sile 96 ratowników oraz zastęp JW Komorowo w sile 5 ratowników.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


17 maja 2017 ok. godziny 23:39 w miejscowo¶ci Nowa Grabownica doszło do pożaru budynku inwentarskiego „kurnika” o bardzo dużych rozmiarach.
W wyniku pożaru spaleniu uległa więĽba dachowa oraz poszycie.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podawaniu pr±dów ga¶niczych w natarciu, pracach rozbiórkowych, przewietrzaniu obiektu oraz dowożeniu wody z punktu czerpania.
W działaniach uczestniczyło 14 zastępów straży pożarnej, 53 strażaków.


Powrót na górę strony


Według statystyk na dzień 24 kwietnia, w 2017 roku straż pożarna wyjeżdżała do pożarów traw na terenie powiatu ostrowskiego 30 razy.
W wyniku pożarów spłonęły tereny o ł±cznej powierzchni ponad 15,06 hektara.
Do działań ga¶niczych zużyto w sumie 93 500 litrów wody (czę¶ć pożarów zagaszono za pomoc± tłumic).
Czas działań maj±cych na celu neutralizację zagrożeń zwi±zanych z pożarami traw szacuje się na ok. 1264 minuty.
We wszystkich działaniach brało udział ł±cznie 248 strażaków.


Powrót na górę strony


29 marca 2017r. ok. godz. 8:30 na trasie S8, pomiędzy miejscowo¶ciami Ostrów Mazowiecka - Nagoszewka doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Corsa z samochodem ciężarowym DAF.
W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca samochodu osobowego.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanego z rozbitego pojazdu, z pomoc± narzędzi hydrauliczny oraz przepompowanie paliwa z rozerwanego baku samochodu ciężarowego.
W działaniach uczestniczyły 4 zastęp straży pożarnej, 17 strażaków.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


25 lutego 2017r. ok. godz. 9:00 na wysoko¶ci miejscowo¶ci Dybki - Nowa Osuchowa doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i TIR'a. W wyniku zdarzenia ¶mierć na miejscu poniosły trzy osoby, a cztery kolejne zostały ranne. Droga S8 była zablokowana w obu kierunkach przez ponad 7 godzin. W działaniach uczestniczyły 4 zastęp straży pożarnej, 18 strażaków, 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego i ¶migłowiec LPR, Policja oraz prokuratura.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


4 lutego 2017r. ok. godz. 23.00 miał miejsce pożar garażu w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Mazowieckiej.
Działania prowadziły 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz 1 zsastęp WSP Komorowo, w sumie 12 strażaków.


Powrót na górę stronyprojekt i wykonanie:    st.kpt. Dariusz Zadroga   &   kpt. Rafał Kamiński