KP PSP Ostrów Mazowiecka
KP PSP Ostrów Mazowiecka  ul. 11-go Listopada 5  07-300  Ostrów Mazowiecka   tel. (0 29)7463200, (0 29)7463201, fax. (0 29)7463202

Wybrane interwencje z terenu powiatu ostrowskiego


W dniu 6 lutego 2015 r. ok. godz. 11:15 na drodze wojewódzkiej nr 694 w miejscowości Glina (gm. Małkinia Górna) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć, pomimo czynności resuscytacyjnych podjętych przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.
Ponadto w wypadku poszkodowanych zostało 5 osób, w tym dwoje dzieci. Osoby te samodzielnie opuściły pojazdy, a po wstępnym opatrzeniu zostały przetransportowane do szpitala.
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji jednej nieprzytomnej osoby z rozbitego pojazdu, odłączeniu akumulatorów w rozbitych autach oraz neutralizacji sorbentem płynów eksploatacyjnych które wyciekły na jezdnię.
Do działań zadysponowano 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz zastęp OSP Małkinia Górna.
Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: OSP Małkinia Górna


Powrót na górę strony


W dniu 5 lutego 2015 r. o godz. 11:25 przy ul. Przedszkolnej w Małkini Górnej w trakcie prac ziemnych doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu kurtyn wodnych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się obłoku gazu oraz monitorowaniu za pomocą mierników wielogazowych terenu akcji.
Ponadto ze względu na potencjalne zagrożenie przed przybyciem straży pożarnej dyrektor Przedszkola Samorządowego podjęła decyje o ewakuowaniu przebywajacych w obiekcie 125 dzieci wraz z personelem.
Dzięki sprzyjającemu kierunkowi wiatru nie było konieczności ewakuacji mieszkańców osiedla bloków wielorodzinnych usytuowanych przy ul. Przedszkolnej.
Po zakręceniu zaworów przez Pogotowie Gazowe nastąpił spadek stężenia gazu do bezpiecznego poziomu, umożliwiającego dokonanie oględzin i oceny uszkodzeń gazociągu.
W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.
W działaniach uczestniczyło 10 zastępów straży pożarnej, w tym 3 zastępy JRG PSP Ostrów Maz., 3 zastępy OSP Małkinia Górna, 2 zastępy OSP Zaręby Kościelne, zastęp OSP Prostyń oraz zastęp OSP Nur.


Powrót na górę strony


W dniu 29 stycznia 2015 r. ok. godz. 13:06 na ul. Batorego w Ostrowi Mazowieckiej doszło do pożaru samochodu osobowego marki Ford.
Właściciel pojazdu próbował samodzielnie ugasić samodzielnie pożar gaśnicą proszkową.
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu piany ciężkiej w natarciu na palący się samochód osobowy Ford oraz prądu wody w obronie na stojący w pobliżu samochód osobobowy marki Citroen.
W wyniku zdarzenia całkowicie spłonął samochód marki Ford oraz niewielkich uszkodzeń doznał samochód marki Citroen.
Do działań zadysponowano 1 zastępy gaśniczy z JRG PSP Ostrów Maz.
Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 20 stycznia 2015 r. o godz. 4:29 doszło do pożaru poddasza domu mieszkalnego przy ul. Torowej w Podborzu.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu terenu akcji oraz podaniu prądów wody w natarciu na palące się poddasze.
Po ugaszeniu pożaru oddymiono budynek oraz sprawdzono pirometrem (miernikiem temperatury) elementy konstrukcyjne dachu.
W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.
W działaniach uczestniczył 3 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz JW Komorowo.


Powrót na górę strony


W dniu 14 stycznia 2015 r. ok. godz. 18:37 na drodze gminnej w Grądach (gm. Wąsewo) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.
Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn kierowca samochodu osobowego marki HYUNDAI Santa Fe straci panowanie nad pojazdem i uderzył w tył stojącego na poboczu samochodu ciężarowego marki SCANIA 124L.
Dwie poszkodowane osoby podróżujące samochodem osobowym samodzielnie opuściły pojazd. Poszkodowanym pomocy medycznej udzielił przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz usunięciu i neutralizacji sorbentem płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów.
Podczas prowadzenia działań droga gminna była zablokowana.
W działaniach uczestniczył 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz.
Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 11 stycznia 2015 r. ok. godz. 16:04 na skrzyżowaniu w Borku doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych.
W wyniku zdarzenia droga krajowa nr 50 została zablokowana w jednym kierunku, natomiast droga wojewódzka nr 694 została zablokowana w obu kierunkach.
Dwóm poszkodowanym w wypadku osobom pomocy udzielił przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji sorbentem płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów.
W działaniach uczestniczył 2 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.
Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: OSP Brok


Powrót na górę strony


W dniu 8 stycznia 2015 r. ok. godz. 07:11 na trasie krajowej nr 8, na wysokości miejscowości Przyjmy wypadkowi uległ samochód ciężarowych z naczepą.
Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń i samodzielnie opuścił pojazd. W wyniku zdarzenia droga krajowa nr 8 została całkowicie zablokowana na kilka godzin.
Na naczepie samochodu ciężarowego przewożono deski oraz meble.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i stabilizacji przewróconego pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Ponadto przepompowano olej napędowy z uszkodzonego zbiornika do pojemników zastępczych oraz obwałowano plamę oleju znajdującej się na drodze przy pomocy sorbentu i piasku.
W działaniach uczestniczył 4 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Nagoszewka.
Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę stronyprojekt i wykonanie:    st.kpt. Dariusz Zadroga   &   kpt. Rafał Kamiński